betonová stěrka BSG - APLIKACE

Betonová omítka BSG EXTREME je dekorativní stěrka vzhledově nahrazující litý pohledový beton k aplikaci na zdi a stropy. Je použitelná na většinu nosných materiálů, vhodná pro vnitřní i vnější použití. Betonová omítka BSG EXTREME vycházející z velmi úspěšné stěrky BSG se svým světlejším odstínem ještě více přibližuje litému pohledovému betonu nejen v celkové ploše, ale i v detailu. Oproti stěrce BSG Plus je ještě navíc výrazně odolnější.

Betonová omítka BSG EXTREME je aplikovaná ruční technikou ve dvou vrstvách s následnou povrchovou lazurou.

Finální povrch omítky vzhledově nahrazuje litý pohledový beton, je pocitově hrubý, ale na omak hladký. Zahrnuje plochy jak hladké tak i hrubší, s malým či větším počtem kaveren (dutin), miniaturních prasklin a samozřejmě barevných přechodů docílené svým materiálovým složením. I přes to, že díky povrchové lazuře je možné povrch omývat bez větší nasákavosti, jedná se o difúzně prodyšný materiál. Výsledný povrch je omyvatelný a víceméně bezúdržbový. V případě požadavku omezení nasákavosti plochy se finální povrch stěrky BSG EXTREME navíc ošetřuje impregnací splňující dané požadavky.

  • Betonová omítka BSG Extreme je vyvynuta pro použití jak v INTERIÉRU, tak i EXTERIÉRU.​

  • pro svou vysokou odolnost proti otěru je velice vhodná na prostory SCHODIŠTĚ, které se i díky vyšším stropům hůře malují. I na takto exponovaných místech vydrží stěrka dlouhé roky.

  • výborně se hodí na OBKLAD KRBOVÝCH VLOŽEK. Je omyvatelná a neublíží jim ani tyto vyšší teploty.

  • vysoce dekorativně působí na stěnách OBÝVACÍHO POKOJE či jeho částech, především však na stěnách ZA TELEVIZÍ, kde v kombinaci s bočním nasvícením dosáhnete nevšedních 3D efektů.

  • nejžádanější využití betonové omítky je pro KOUPELNY. Bezesparý povrch v kombinaci se dřevem, zrcadlem nebo mozaikou či bílým sklem ve sprchovém koutě působí velice zajímavě. Omyvatelný povrch stěrky je možné na více exponovaných místech ošetřit další povrchovou úpravou zamezující její nasákavost.

  • Betonová omítka je velice žádaná pro veškeré KOMERČNÍ PROSTORY, jako jsou RESTAURACE, PRODEJNY, VSTUPNÍ HALY, RECEPCE a pod.

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Jaká je věrohodnost stěrky oproti litému betonu? 

Naše stěrka je vyrobena na cementovém základě, což  předurčuje její barevnou souhru s reálným litým betonem. Ohlasy odborníků např. na výstavě ForArch potvrzují náš cíl vyrábět betonovou stěrku s důrazem na její věrohodnost skutečnému povrchu litého betonu.

Jaký je vhodný podklad pro Betonovou omítku BSG ? 

Doporučeným podkladem je lepidlo s plastovou mřížkou (perlinkou). Pro materiály, u kterych je předpoklad možného praskání (Cihla Ytong, OSB desky apod) je lepidlo s perlinkou nutné. Běžně se také aplikace provádí na jádrovou opmítku, případně i vymalovanou, ale soudržnou. V případě více vrstev je nutné malbu oškrábat na omítku.

Je možné aplikovat BSG Extreme na sádrokarton? 

Ano. Aplikace se provádí buď na sádrokarton vytmelený do naprosté roviny včetně pásky proti praskání. Druhou možností je SDK desky natáhnout lepidlem s perlinkou a docílit tak ideálního podkladu pro aplikaci. Mějme na paměti, že praskne-li podklad, s největší pravděpodobností praskne i stěrka.

Zvládne aplikaci malíř, zedník či šikovný kutil? 

Máme za to, že ano, Stěrka je vyvinuta tak, aby její aplikace byla co nejjednodušší a to bez speciálních pomůcek a drahého nářadí. Postup je uveden na každém balení. Pokud by jste se i přes to dostali do situace, kdy si nebudete vědět rady, využijte telefonní kontakt a o radu si ihned zavolejte.

Je nutná penetrace podkladu? 

Povrch, který není napenetrován zůstává silně savý a při aplikaci první i druhé vrstvy betonové stěrky dojde k okamžité ztrátě vlhkosti aplikovaného materiálu a tím se zkrátí váš čas na zpracování na minimum. Taktéž může dojít např. k propsání spojů spodních materiálů nebo původního stavu podkladu, což je nežádoucí. Penetrační nátěr se aplikuje v neředěném stavu na suchý, pevný a soudržný podklad. Podklady, které jsou náchylné na praskání jako třeba sádrokarton, lepené přesné tvárnice či staré omítky s prasklinami opatřete vrstvou lepidla s perlinkou. Na takto připravenou plochu již aplikujte dle savosti podkladu minimálně jednu vrstvu penetračního nátěru. POZOR - penertační nátěr jiného výrobce může díky složení zbarvit stěrku do odstínů žluté, fialové apod.